Малоінвазивні методи лікування перелому стегна
Перелом стегнової кістки - це небезпечна травма, яка може призводити до суттєвих ускладнень аж до того, що пацієнт повністю втрачає здатність пересування. Саме тому реабілітація даної травми повинна проводиться в максимально короткий термін, який знижує ризик виникнення ускладнень.
Стегнова кістка одна з найміцніших в організмі людини. Саме тому перелом стегнової кістки найчастіше здійснюється в результаті падінь з серйозною висоти і здійснення автомобільних аварій. При цьому виникнення перелому сприяє наявність у пацієнта остеопорозу, онкологічного захворювання або інфекції. Надалі це може привести до виникнення патологічних переломів.
Види переломів стегна
Всього переломи стегна можна розділити на кілька основних видів:
проксимальні переломи стегнової кістки; переломи тіла стегнової кістки; Надмищелковие переломи стегнової кістки. У разі проксимальних переломів страждає верхня третина стегнової кістки. Фактично перелом здійснюється в області тазостегнового суглоба. Саме тому перелом шийки стегна і переломи тазових кісток відносяться до проксимальним переломів.
Перелом тіла стегнової кістки найчастіше здійснюється в результаті серйозних автомобільних аварій, падінь з великої висоти або спортивних травмах. Лікування перелому цього виду вимагає оперативного втручання від лікарів. Найчастіше воно малоінвазивне. Для лікування використовуються спеціальні штирі, які встановлюються всередину кістки. Таким чином частини переламаною кістки з'єднуються між собою, що дозволяє розраховувати на її повно зрощення. При цьому стрижень фіксується за допомогою спеціальних гвинтів (раніше для цього використовувалися цвяхи).
Надмищлковий перелом здійснюється безпосередньо в області над колінним суглобом. Досить часто такий тип травми зачіпає хрящові тканини в колінному суглобі, що має враховувати лікуючим лікарем пацієнта. Такий тип перелому миє лікуватися як за допомогою зовнішньої фіксації ноги за допомогою гіпсу, так і за допомогою малоінвазивних методик - стрижнів, гвинтів або пластин.
Остеосинтез за допомогою стрижнів Зараз найбільш популярним малоінвазивним способом лікування перелому стегна є остеосинтез, який передбачає використання стрижнів від іноземних виробників (Gamma, PFN).
Операція остеосинтезу передбачає собою з'єднання кісткових уламків за допомогою фіксуючого стержня, конструкція якого зміцнюється гвинтами для більш надійної фіксації. Основною метою остеосинтезу є забезпечення правильного положення кісткових уламків, що дозволяє розраховувати на стабілізацію зони перелому, а після цього - до повного зрощення переламаною кістки.
Всі моделі стрижнів відрізняються практично однаковою конструкцією, яка складається з ціліндрообразного корпусу і гвинтів, які виконують функцію елементів фіксації стрижня в правильному положенні.
Остеосинтез відноситься до малоінвазивних методик лікування, що значно зменшує ризик виникнення ускладнень при проведенні операцій. До основних переваг остеосинтезу слід віднести:
можливість закритого проведення операції; можливість проведення операції при многооскольчатих переломах; можливість проведення при застарілих переломах; стабільність фіксації, яка дозволяє розраховувати на швидке відновлення мобільності пацієнтів.