Юхимчук Олег Аркадійович, лікар ортопед-травматолог
Диспластичний коксартроз -  це дегенеративно - дистрофічне захворювання, що виникає внаслідок недорозвитку тазо - стегнового суглобу (дисплазії тазо-стегнового суглобу), внаслідок якого деформація суглобових кінців кісток проявляється у зміні форми і глибини вертлугової западини, зміні шийково- діафізарного кута та проксимального відділу стегнової кістки.

По данним світових досліджень, диспластичний коксартроз зустрічається від 10 до 60 відсотків всіх випадків артрозів. Зустрічається, здебільше, у жінок. І рано чи пізно потребує високотехнологічного оперативного втручання -  ендопротезування тазо - стегнового (кульшового) суглобу.

Для ендопротезування диспластичного тазо-стегнового суглобу використовується спеціальний ендопротез зі стегновим компонентом Wagner - Cone.

До Вашої уваги випадок диспластичного коксартрозу у молодої жінки, яка в дитинстві страждала на дисплазію тазо - стегнових суглобів.

... Читати далі »

Переглядів: 32 | Додав: md | Дата: Сьогодні | Коментарі (0)Перипротезний перелом - перелом кістки, який локалізується в зоні встановленого у кістку ендопротезу, з'являється внаслідок травми , або внаслідок захворювання самої кістки (кістовидна перебудова, зона стресового навантаження кістки, патологічний процес і т.д..)

Як правило, перипротезні переломи виникають у людей похилого віку з поганою якістю кістки (сотеопороз) під час падіння на кінцівку зі встановленим ендопротезом тазо-стегнового чи ендопртезом колінного суглобу. 

При виникненні перипротезного перелому, пацієнту рекомендується госпіталізація в клініку ортопедії - травматології для оперативного лікування. 

До Вашої уваги випадок перипротезного перелому стегнової кістки на фоні стану після ендопротезування тазо - стегнового (кульшового) суглобу у жінки 84 років.

  ... Читати далі »

Переглядів: 141 | Додав: md | Дата: 2021-09-26 | Коментарі (0)Перелом променевої кістки в типовому місці, або, перелом дистального метаепіфіза променевої кістки...

Чому саме так назвали перелом променевої кістки? Тому, що це найбільша по частоті травма кісток передпліччя, що виникає під час падіння з опорою на долоню, відбувається різке перенапруження нижнього відділу променевої кістки (лучевой кости), від чого і відбувається перелом променевої кістки. Чим сильніше падіння з опорою на руку, тим складнішим може бути характер перелому.

В старі часи переломи променевої кістки лікували шляхом вправлення (репозиції) перелому та накладання гіпсової повязки на 6-8 тижнів. В наші дні переломи променевої кістки лікуються шляхом операції під загальним знеболенням, чи за допомогою провідникової анестезієї (шляхом введення анестезуючих речовин в ділянку плечового сплетення знеболюється вся верхня кінцівка). Виконується хіругічний доступ ( розріз) до перелому, виконуться репозиція перелому променевої кістки та перелом фіксуєт ... Читати далі »

Переглядів: 253 | Додав: md | Дата: 2021-09-01 | Коментарі (0)Розрив ахілового (ахілесового) сухожилку - важка, як правило, спортивна травма, під час якої відбувається розволокнення ахілесового сухожилку одного з самих сильних мязів в тілі людини. Ще з давніх часів, вдаючись до історичної міфології, про сухожилок, який був пошкоджений у видатного воїна Ахілеса, внаслідок чого була втрачена неймовірна слава та карєра - говорять люди... Часи міняються, а страх у спортсменів перед розривом ахілесового сухожилку залишається...!

Як правило, ахілесовий сухожилок сам по собі ніколи не рветься. Рветься тільки хворий сухожилок, тобто, після довготривалих фізичних навантажень в сухожилку розвивається запалення - тендініт, внаслідок чого з часом сухожилок перестає бути пружним, потім волокна сухожилку потоншуються і, як наслідок - розрив ахілесового сухожилку. Під час травми людина відчуває, що ніби по литці вдарило струмом, зявляється біль позаду гомілки та в литковому ( ікроножному) м'язі, людина не може повноцінно наступити ... Читати далі »

Категорія: Олег Юхимчук | Переглядів: 214 | Додав: md | Дата: 2021-08-04 | Коментарі (0)Перелом шийки стегна, або перелом шийки стегнової кістки - травма тазо - стегнового сглобу ( кульшового суглобу), яка ще донедавно призводила до інваладізації людини. Ще якихось 15-20 років тому, діагноз : перелом шийки стегна - вважався вироком для подальшого майбутнього життя людини.

На сьогодні - перелом шийки стегнової кістки без зміщення у молодих людей до 50-ти річного віку, підлягає оперативному  лікування - виконюється репозиція перелому (вправлення перелому) та фіксація перелому спеціальними металофіксаторами (імплантами) - канюльованими гвинтами. Ця операція дає великий шанс на зрощення перелому.

Якщо перелом шийки стегна зі зміщенням уламків або багатоуламковий перелом (фрагментарний перелом) - виконується ендопротезування кульшового суглобу (заміна суглобу).

Ендопротезування тазо - стегнового суглобу (заміна суглобу) - оперативне втручання, що дає шанс на повноцінне подальше життя .

До Вашої уваги випадок, жінка 54 ... Читати далі »

Категорія: Олег Юхимчук | Переглядів: 170 | Додав: md | Дата: 2021-08-03 | Коментарі (0)Теперішнім часом ми всі з цікавістю переглядаємо чемпіонат з футболу EURO - 2020-2021 і вболіваємо за наші Національні збірні. І лише професіонали з лікування травм колінного суглобу дивляться чемпіонат з футболу, як на частину своєї професійної дяльності.

Кожен спортивний ортопед - травматолог впевнений, найтравматичніший вид спорту - футбол. Кожен футболіст знає - найбільш важка і сейозна травма колінного суглобу - розрив хрестоподібних звязок (розрив крестів).  ... Читати далі »

Категорія: Олег Юхимчук | Переглядів: 355 | Додав: md | Дата: 2021-07-01 | Коментарі (1)Одновиросткове (одномищелкове) ендопротезування колінного суглобу- це операція по заміні частини суглоба на протез, яка проводиться в результаті втрати частиною суглоба рухових функцій. 

Що відчуває людина в коліні?

Біль по внутрійшній стороні коліна, хрусти в коліні, неможливість повністю присісти, біль посилюється під час підйому по сходах,
обмеження рухових функцій суглоба,неприємні клацання, які супроводжуються різким болем.
Коли людина приходить на прийом до ортопеда - травматолога, встановлюється діагноз : медіальний (внутрішній) гонартроз ( деформуючий артроз колінного суглобу) 3-4 стадія ,- як правило, людині рекомендують оперативне втручання по заміні колінного суглобу - тотальне (повне) ендопртезування колінного суглобу... В багатьох випадках, не потрібно повністю замінювати колінний суглоб, існує альтернатива - часткова заміна колінного суглобу, або,  одновиросткове (одномищелкове) ендопротезування колінного суглобу. Саме та ... Читати далі »

Категорія: Олег Юхимчук | Переглядів: 70 | Додав: md | Дата: 2021-06-20 | Коментарі (0)Ендопротезування (заміна) кульшового ,або тазо-стегнового  суглобу .....

Кожного разу перед ендопротезуванням суглобу в думках лікаря виникає багато запитань..., - А який ендопротез підібрати для даного пацієнта? А який доступ виконати краще? А як людина перенесе оперативне втручання по заміні суглобу? А чи покращиться  якість життя людини після ендопротезування кульшового суглобу? Питання... Кожен оперуючий ортопед - травматолог не одноразово задає собі ці питання..., щоразу, перед оперативним втручанням...

Важливо, спланувати оперативне втручання з приводу ендопротезування суглобу ( підбір типу ендопротезу, розмірів компонентів ендопротезу, що підбирається по рентгенограмі з допомогою шаблонів ендопротезу, визначення пари тертя ендопротезу в залежності від ваги, віку та роду діяльності людини, підбір досвідченої операційної бригади, обговорення ходу оперативного втручання з приводу ендопротезування, прогнозування виникнення м ... Читати далі »

Категорія: Олег Юхимчук | Переглядів: 242 | Додав: md | Дата: 2021-06-11 | Коментарі (0)Важкий клінічний випадок

Пацієнт К. 54 років, в 1992 році переніс вивих стегна з переломом головки стегнової кістки/

Пацієнт проходив тривале лікування у відділенні травматології/

Внаслідок перенесеної травми, через 10 років у пацієнта розвинулося ускладнення - посттравматичний деформуючий артроз правого тазостегнового суглоба -коксартроз.

Пацієнт лікувався в домашніх умовах і довгі роки терпів біль ...

Пацієнт К. звернувся в нашу клініку зі скаргами на болі в правому тазостегновому суглобі, особливо при навантаженні і після ходьби.

Скарги на різке обмеження рухів в тазостегновому суглобі, вкорочення правої ноги, неможливість присісти і, навіть, відвести ногу.

Після виконання рентгенографії правого тазостегнового суглоба, колектив клініки був здивований побаченим ... - складний клінічний приклад посттравматичного деформуючого правостороннього коксартрозу з переходом в кістковий анкілоз (окостеніння суглоба).

... Читати далі »

Категорія: Олег Юхимчук | Переглядів: 48 | Додав: admin | Дата: 2021-06-04 | Коментарі (0)Всі нюанси ендопротезування колінного суглоба

Ендопротезування - це операція по заміні суглоба на протез, яка проводиться в результаті втрати суглобом рухових функцій. Направлення на енопротезірованіе виписує ортопед-травматолог. На прийом до нього слід записувати, коли у вас з'явилася:

біль в колінному суглобі;
кульгавість;
обмеження рухових функцій суглоба;
неприємні клацання, які супроводжуються різким болем.
Однак крім цього слід звернути увагу на лікувальні установи, де можуть ендопротезіровать колінний суглоб. Ні в якому разі не слід займатися самолікуванням або користуватися так званими «народними метолами». У важких захворюваннях колінного суглоба, які безпосередньо впливають на рухові можливості організму, лікування травами або іншими неординарними засобами ніяк не зможе вам допомогти.

... Читати далі »

Категорія: Олег Юхимчук | Переглядів: 40 | Додав: admin | Дата: 2021-06-04 | Коментарі (0)

1 2 »